Jaký jarní detox doporučuje Lucie Bílá?

Jaký jarní detox doporučuje Lucie Bílá?

Lucie Bílá letos oslavila své významné životní jubileum - neuvěřitelných 50 let! A tvrdí, že to je v její kariéře teprve začátek. Rozhodně nehodlá s kariérou končit, naopak!

K příležitosti svých narozenin vydala svoje nové album Hana, které je pro její kariéru zásadní. Lucie se rozhodla vstoupit do zcela nového prostředí a oslovila ke spolupráci o generaci mladší autory a tvůrce. Deska vznikla ve spolupráci s producentem Martinem "Maxo" Šrámkem, grafikem Peterem Gondou, fotografkou Annou Kovačič a populární skupinou Nebe.

Album Hana je plné překvapení a má velmi odvážný popový zvuk. Společně s producentem Martinem "Maxo" Šrámkem se právě tady autorsky v několika písních potkává například populární slovenská zpěvačka Katarína Knechtová, která je navíc autorkou titulní písně alba - skladby Hana. Mimochodem skladba Hana je z alba Hana můj nejoblíbenější song. V bonusové písni Primadonna svým rapem přispěla i zpěvačka Celeste Buckingham.

Lucie, jaké jsou vaše tipy na jarní detox?
Jednoznačně Metabolic balance, kdy vám podle krve řeknou, co máte a nemáte jíst, v jakém množství - nikdy ne míň a nikdy ne víc. Je to pár pravidel, které já ctím a je to to nejlepší, co vůbec existuje a to jediné, co na mě opravdu nejvíc zabírá. Navíc to pomůže, ikdybyste s tím začali třeba v 70 letech. Zatím si to chválí všichni, kterým jsem to doporučila. Je to opravdu fantastické.

Řeknete nám ve zkratce, o co jde?
Jí se třikrát denně s pětihodinovými pauzami. V pauzách nesmíte pít čaj ani kafe, protože to je jídlo. Můžete jíst hodinu, začít bílkovinami a nemíchat je. To znamená, že když si ráno dáte maso, tak si odpoledne už musíte dát rybu nebo luštěniny. Důležité je také jíst jedno jablko denně kvůli čištění a hlavně si všechno jídlo vážit. A ke každému jídlu jíst jako přílohu zeleninu a večer radši vařenou.

Máte na sobě překrásné šaty, tak by mě zajímalo, co nosíte radši. Šaty/sukně nebo kalhoty?
Já kalhoty vůbec nenosím. Nosím nejradši spíš šaty nebo sukně a vždycky krátké - nějak to ke mně patří, jako párek k rohlíku.

A když už jsme u toho oblečení, tak se zeptám. Máte radši kabát nebo bundu?
Mám velkou sbírku kožených bund, ale mám i kabáty.

Jak trávíte svůj volný čas?
Když mám volno třeba i jen hodinu, tak mi stačí pustit si nějaký hezký film nebo seriál, u kterého nemusím přemýšlet jako třeba Chalupáři. Momentálně u toho vyrábím růžence, které jsou určeny k charitativnímu prodeji.

Sledujete i pohádky?
Ano! Já jsem rozhodně pohádková. Nejradši mám Popelku, ale mám i hodně ráda třeba Anděl Páně a jsem hrdá na to, že budu hrát v druhém díle. Takovou malou roličku - postavu svaté Lucie.

Budete hrát ještě někde?
Nabídek chodí hodně a hraní mě velice baví. Ono to nějak k té mé profesi patří. Bohužel není tolik času, abych mohla všechny nabídky přijímat. Proto i ráda účinkuju v muzikálech, protože nestojím jenom za mikrofonem, ale můžu to, co zpívám ještě prožít fyzicky, a to mě baví.

Lucka byla úžasná! Sršela z ní pozitivní energie na míle daleko a fakt, že v dubnu oslavila své 50. narozeniny je pro mě doteď těžce uvěřitelný. Slyšeli jste už Lucčino nové album? Jestli ne, tak šup do toho, protože vážně stojí za to. Podle mě má album Hana šanci oslovit i mladší generaci.

 

Zdroj: http://krasna.nova.cz/clanek/wendyfelton/jaky-jarni-detox-doporucuje-lucie-bila-rozhovor.html

TOPlist